ZOMER IN NEDERLAND

Tijd voor een nieuwe Nieuwsbrief van Landgoed De Catharinahoeve te Waterlandkerkje ! Veel leesplezier !

Het is een mooie zomer en prima terrasjesweer, ook voor ons proeflokaal ELMARE op de Oranjedijk.  U komt toch ook weer langs ? Geniet van de heerlijke wijnen, het landgoed en elkaar !

Deze maanden kunt u met de kinderen ook picknicken in de wei met onze nieuwe mini-ezeltjes of laat de kinderen de ezeltjeswandeling maken en zelf ervaren hoe lief ze zijn!  Kijk verder voor de nodige info op onze website : elmare.eu

Verder zijn onze nieuwe wijnen 2024 in de maak en wij houden u op de hoogte welke wijnen het zijn geworden !

                                                            –000-

Nieuw!!   Appelwijn / appelcider

WEET U DAT ?

*  Appelcider Elmare als NIEUW product verkrijgbaar is en heerlijk van smaak ?

*  Een leuke appelsapaanbieding geldt voor deze maanden?

*  Adrie Oosterling –kleinkunstenaar van De Twee Duiven in Groede- tijdens de hele maand augustus zomervoorstellingen geeft elke dins- en vrijdag?

*  Onze picknick’s mede worden verzorgd door Good&Tasty, kaas- en delicatessenwinkel in Oostburg?

*  De Open Wijngaard Dagen al gepland staan op zaterdag 20 en zondag 21 september? Kom gerust langs !

* De nieuwe Kerstpakketten folder 2025 klaar ligt ?

*  De Druivenoogst goed zal zijn dit jaar (als ook het andere fruit!) ; 2e helft september / oktober zijn er weer plukkers nodig (van di t/m za wordt er van 10 tot 16 uur geplukt bij goed weer  (boterhammenlunch is inbegrepen) ; geeft u zich ook op?  mail of bel ons!

RECEPT  deze maand :  Griet met waterkerssaus

Ingrediënten voor 4 personen
Grietfilet  600 g Waterkers  3 bosjes Preiwitten  1 Aardappel  1 Room         100 ml bouillon (kip)1 blokje hazelnoten  30 g olijfolie      1 el peterselie   1 el munt (gehakt)1 el citroen        1 boter aardappelen 800 g melk           100 ml boter            50 g nootmuskaat peper zout

Bereiding

1 Neem twee bosjes van de waterkers en houd een handvol apart voor de afwerking. Blancheer de rest kort in kokend gezouten water. Spoel daarna onder koud water en laat goed uitlekken. Houd aan de kant.

2 Maak de prei schoon en schil de aardappel. Snij ze in kleine blokjes. Fruit aan in een klontje boter en voeg 500 ml water en het bouillonblokje toe. Laat 20 minuten zachtjes stoven. Voeg de uitgelekte waterkers en room toe. Mix fijn en houd warm.

3 Kook de aardappelen en pureer. Meng met de melk, boter, peper en zout. Hak het overige bosje waterkers grof en meng het door de puree.

4 Rooster de hazelnoten en hak ze fijn. Meng er de gehakte kruiden en olijfolie door. Voeg wat citroensap, citroenrasp, peper en zout toe. Stoom de grietfilets in ongeveer 7 à 10 minuten gaar. Serveer met de puree, saus, notencrumble en een beetje waterkers.

Bronvermelding : Libelle Lekker.be                                                                           

Deze maaltijd natuurlijk heerlijk te nuttigen met één van onze Elmare witte wijnen, Zonne of  Sterre bij voorkeur, dan kunt u starten met genieten ! Eet smakelijk J

AANBIEDINGEN   

Voor onze relaties (actie t/m 30 september  a.s.)

Heerlijke Maone:  onze smaakvolle rode wijn! per doos (6 fl.) € 75,00 (i.p.v. € 85,- *zie Maone in webshop
                 * zie appelsap in webshop Tweeluik appelsap: Jonagold & goudrenet 
E 5.95    (ipv € 8,95)    

Een nieuwe leuke activiteit bij ELMARE : picknick met ezeltjes in de wei OF   maak een fijne ezeltjeswandeling ! Kijk op onze website voor meer info.

Verstuur een cadeaubon naar een vriend of vriendin?  Verras een relatie of uw personeelslid met een rondleiding of proeverij op ons landgoed!Ga naar : https://www.elmare.eu/product categorie/pakketten of informeer naar  de mogelijkheden en bel 085 1303260 !   Natuurlijk kunt u onze produkten ook vinden en kopen in de Slijkstraat 10 te Groede, in de Vers&Lekker winkel en op meer verkoopadressen (vind op onze website de andere verkooppunten).    
WIJNPROEVERIJ CADEAUBON 
Bij inlevering van deze cadeaubon ontvangt u bij bezoek aan Landgoed de Catharinahoeve een heerlijke wijnproeverij : 2 rode wijnsoorten, 1 witte wijn, Rosé en ons portachtig drankje Catrinaetje (incl. toastjes jams/notenolie) U kunt deze bon inwisselen gedurende ons seizoen 2025 en ook nog seizoen 2026 : mei t/m oktober, waarbij ons buitenterras regelmatig open zal zijn.Landgoed De Catharinahoeve, Oranjedijk 1, 4508 KC Waterlandkerkje    

!  – Heeft u nog andere vragen of wilt u onze flyer ontvangen van het proeflokaal?

– Of wilt u zich opgeven als vrijwilliger in ons proeflokaal of als begeleider rondleidingen ?

– Of helpen bij de pluk en juist werken in de wijngaard ?

Bel : 06 8205 1930 of 085 1303 260 of stuur een email: info@elmare.eu  

© 2026 Elmare